Odzież Ochronna

Jednorazowa odzież ochronna w rolnictwie i nie tylko

Gospodarstwa rolne zajmujące się produkcją trzody chlewnej są zobowiązane na podstawie najnowszych przepisów dotyczących bioasekuracji do posiadania na swoim terenie nie tylko środków dezynfekcyjnych takich jak maty czy płyny, ale również co najmniej dwóch zestawów ochrony dla pracowników. Taki zestaw to najczęściej odzież ochronna jednorazowego użytku. Każdy rolnik lub przedsiębiorca powinien o tym pamiętać, bowiem w związku z ciągłym zagrożeniem np.: zakażeniami ASF, taka jednorazowa odzież ochronna może być przedmiotem pytań w czasie kontroli Inspekcji Weterynaryjnej.

Co musi znaleźć się w zestawie?

Jednorazowa odzież ochronna powinna składać się z kilku niezwykle ważnych przedmiotów. W skład takiego zestawu powinny wejść kombinezon, specjalne nakładki na buty, rękawice oraz maseczka. W naszej ofercie znaleźć można zarówno gotowe zestawy jak i pojedyncze przedmioty w razie ich zniszczenia lub użycia. Posiadamy wiele rozmiarów, dzięki czemu problemów nie będą miały ani wyższe, ani niższe osoby.

Dlaczego odzież ochronna jednorazowego użytku musi być na terenie gospodarstwa?

Odzież ochronna jednorazowego użytku powinna być przygotowana na wypadek użycia przez pracownika lub kontroli lekarza weterynarii nie posiadającego własnego zestawu.

Jednorazowa odzież ochronna stanowi barierę ochronną przed cząstkami chemikaliów używanych na przykład przy opryskach czy dezynfekcji. Powinna zabezpieczać przed groźnymi substancjami a jednocześnie przepuszczać powietrze.

Jaka odzież ochronna jednorazowego użytku jest najlepsza?

Jednorazowa odzież ochronna posiadająca te cechy najczęściej jest wykonana z polipropylenu o gramaturze 30g/m2. Zapewnia ona dostateczną ochronę przed pyłami i mgiełkami a jednocześnie gwarantuję wygodę i odpowiednią przewiewność.

Jednorazowa odzież ochronna tylko od Dezenfex!

Wśród odzieży ochronnej, którą posiadamy w naszej ofercie znaleźć można zarówno kombinezony o różnych rozmiarach, które łatwo można założyć dzięki zamkowi błyskawicznemu. Są wykonane z polipropylenu, posiadają wszyte specjalne gumki w mankietach oraz kaptur, który gwarantuje dodatkową ochronę. Zapewnią bezpieczeństwo i swobodę ruchu podczas prac gospodarskich, w przetwórstwie, przemyśle ciężkim jak i w weterynarii. Nasza jednorazowa odzież ochronna to również czepki jednorazowe chroniące głowę. Kolejnym elementem zestawu są również ochraniacze obuwia. Dzięki gumce w górnej części ochraniacze od Dezenfex nie zsuwają się i zachowują swoje funkcje ochronne nawet przy dynamicznych ruchach i ciężkiej pracy w gospodarstwie. W ofercie naszego sklepu znaleźć można także jednorazowe rękawiczki. Są one dopełnieniem zestawu ochronnego i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pracownicy mają kontakt z żywnością, bakteriami, wirusami czy innymi substancjami, które w kontakcie ze skórą mogą się okazać niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. U nas odzież ochronna jednokrotnego użytku w zestawie to koszt nie przekraczający 25 zł!

Szeroki wybór jednorazowej odzieży ochronnej, niezbędnej do spełnienia obecnych wymogów bioasekuracyjnych. W naszej ofercie można znaleźć zarówno, kombinezony, czepki, maseczki, rękawiczki, foliowe ochraniacze na obuwie wysokie, jak i cały zestaw  odzieży ochronnej "Profilaktyka ASF".

Używanie odzieży ochronnej w znacznym stopniu ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych chorób czy wirusów (takich jak ASF czy Ptasia Grypa) w budynkach inwentarskich czy zakładach produkcyjnych.

Polecamy również: maty dezynfekcyjnematy dezynfekującematy przejazdowematy wjazdowematy antypoślizgowematy do dezynfekcjimoskitiery na wymiarrzep dwustronnykarmnik deratyzacyjnyśrodki odkażające i dezynfekująceodstraszacz zwierząt.