Sucha dezynfekcja czyli sposób na oszczędność?

Sucha dezynfekcja sprawdza się w bardzo wielu okolicznościach i nie ma się co dziwić. Jej wykonywanie w porównaniu z innymi metodami zabiera o wiele mniej czasu ale jest także o wiele tańsze. Niesie za sobą również wiele korzyści. 

Czytaj dalej
Aktualności

Odtłuszczanie powierzchni – zrób to skutecznie!

To czym odtłuścić także ma znaczenie. Od powodzenia całego procesu zależy estetyczny wygląd ścian przez kolejne lata. Wiele osób o tym zapomina tym samym narażając się na konieczność powtórnego wykonania takich zabiegów.

Czytaj dalej
Aktualności

Maty dezynfekcyjne – dlaczego są niezbędne w gospodarstwie?

Maty dezynfekcyjne są najlepszym wariantem jeśli chodzi o wejścia do hal. Ich obecność pozwala całkowicie wyeliminować zarazki, które mogłyby znajdować się na podeszwach butów czy też oponach. 

Czytaj dalej
Aktualności

Odstraszacz zwierząt – kiedy jest niezbędny?

Osoby poszukujące rozwiązań w postaci odstraszaczy na dziką zwierzynę powinni w pierwszej kolejności dokonać solidnej selekcji dostępnych produktów. Ma to ogromne znaczenie jeśli nie chce się dodatkowo uszkodzić również swoich upraw. 

Czytaj dalej
Aktualności

Ptasia grypa – czym jest i dla kogo jest groźna?

O ptasiej grypie głośno jest już od wielu lat. Co jakiś czas pojawiają się informacje o nowych źródłach zakażeń i stadach martwych ptaków. 

Czytaj dalej
Aktualności

Jednorazowa odzież ochronna - gdzie jest wymagana?

Fartuchy jednorazowe medyczne, rękawiczki lateksowe, kombinezon jednorazowy, maseczki ochronne, zarękawki na ręce i ochraniacze na obuwie – to elementy, które figurują na rynku jako odzież robocza medyczna. 

Czytaj dalej
Aktualności

Dezynfekcja powierzchni – jak robić to skutecznie?

Każdego dnia nasze mieszkania, pomieszczenia gospodarcze, a także zagospodarowanie terenu na zewnątrz jest narażone na pojawianie się brudu. Pierwszą kwestią, która rzuca się w oczy jest zaburzenie wartości estetycznych przestrzeni. 

Czytaj dalej
Aktualności

Czy płyn do dezynfekcji rąk może nam zaszkodzić?

Ochrona przed bakteriami w dzisiejszych czasach, gdzie przenoszenie się ich jest niezwykle łatwe ma ogromne znaczenie. Najważniejsze jest, aby zdać sobie sprawę z tego jak duże konsekwencje można ponieść jeśli nie będziemy się zabezpieczać przed wirusami. 

Czytaj dalej
Aktualności

Jak pozbyć się kun? Skuteczne metody odstraszania kun

Kuna to jeden z najczęściej spotykanych intruzów buszujących na strychach, poddaszach domów czy w budynkach gospodarczych. Ich sposobem dostania się do naszej przestrzeni jest wybieranie wąskich szczelin w budynkach oraz wspinanie się po ścianach.

Czytaj dalej
Porady

Czy odstraszacze dla zwierząt są skuteczne?

Szkodniki w ogrodzie lub domu to coraz częstszy problem ludzi mieszkających na obrzeżach miast czy na wsiach. Na nasze posesje dostają się kuny, myszy, krety, nornice i wiele innych gryzoni, które powodują nie tylko szkody w budynkach, ale często atakują również zwierzęta hodowlane.

Czytaj dalej
Porady

Na czym polega skuteczna deratyzacja – zalety i skuteczne sposoby wykonania deratyzacji

Nieproszonych gości nie lubi chyba nikt. Zwłaszcza, jeśli w gości przychodzą gryzonie, powodujące wymierne straty – w naszym ogrodzie, domu czy firmie. Dlatego w takiej sytuacji potrzebne są zdecydowane działania. Skuteczne pozbycie się myszy czy szczurów na własną rękę to zadanie niemal niewykonalne. Wynajęcie fachowców będzie lepszym pomysłem pod każdym względem.

Czytaj dalej
Porady

Jak pozbyć się nornic z ogrodu?

Każdy zapalony ogrodnik wie, że aby cieszyć się pięknymi kwiatami, dorodnymi warzywami i okazałymi owocami w naszym ogrodzie – trzeba włożyć w to sporo pracy. Tym trudniej jest zadbać o plony, gdy nasze prace sabotowane są przez intruzów, na przykład myszy, krety czy nornice.

Czytaj dalej
Porady

Kokcydioza - jak się przed nią chronić?

Kokcydioza jest powszechną chorobą pasożytniczą dotykającą układ pokarmowy wielu zwierząt, dlatego warto pochylić się nad kwestią profilaktyki i szybkiego leczenia, dzięki czemu uda się ochronić każdą hodowlę.

Czytaj dalej
Porady

Jaką moskitierę wybrać do domu?

Wiosną i latem chcemy korzystać ze wspaniałej pogody nie tylko na zewnątrz ale też pozostając w domu. Niestety, oprócz słońca i świeżego powietrza dostają się do naszych domów również uciążliwi i niechciani goście - muchy, komary i inne insekty, warto więc zapobiec ich wtargnięciu.

Czytaj dalej
Porady

Jak przygotować się do kontroli ASF - Człowiek Jako wektor wirusa ASF VIII

Poniższa część artykułu porusza następujące tematy: Procedury i wymogi bioasekuracyjne związane z osobami procującymi przy trzodzie chlewnej. Procedury i wymogi związane z odzieżą ochronną, środkami do higieny oraz narzędziami. Formalne zakazy i ograniczenia związane z polowaniami na dziki.

Czytaj dalej
Porady

Jak przygotować się do kontroli ASF - Zabezpieczenie wybiegu i budynków gospodarstwa przy hodowli trzody chlewnej VII

Poniższa część artykułu porusza następujące tematy: - Formalne wymogi ministerstwa odnośnie do zabezpieczenia wybiegu dla trzody. - W jaki sposób zabezpieczyć budynki inwentarskie, w których utrzymywana jest trzoda chlewna. - Jakie dodatkowe działania można podjąć, żeby wspomóc bioasekuracje w gospodarstwie. - Czy można utrzymywać świnie w jednym pomieszczeniu razem z innymi zwierzętami kopytnymi? - Stosowanie zasady " Całe pomieszczeniu puste, całe pomieszczenie pełne".

Czytaj dalej
Porady

Jak przygotować się do kontroli ASF - Zabezpieczenie Paszy VI

Poniższa część artykułu porusza następujące tematy: - W jaki sposób powinna być zabezpieczona pasza. - Przechowywanie paszy w silosach i pomieszczeniach - O co należy dbać przy przechowywaniu paszy. - Wpływ gryzoni na bioasekuracje na terenie gospodarstwa - Nakazy i zakazy przy karmieniu zwierząt,

Czytaj dalej
Porady

Jak przygotować się do kontroli ASF - Podział gospodarstwa na strefę czarną i białą V

Z poniżej części artykułu dowiecie się: - Jaka jest różnica pomiędzy strefą czarną i białą. - O co należy zadbać przy wyznaczeniu wyżej wymienionych stref. - Czym jest "Śluza Dezynfekcyjna"

Czytaj dalej
Porady

Jak przygotować się do kontroli ASF - Wpływ czynników atmosferycznych i środowiskowych na maty dezynfekcyjne cz. IV

Z poniżej części artykułu dowiecie się: - W jaki sposób czynniki pogodowo-środowiskowe wpływają na poziom środków dezynfekcyjnych w matach dezynfekcyjnych. - Co należy zrobić podczas opadów deszczu, śniegu czy gradu, żeby zapobiec rozcieńczeniu się środka dezynfekcyjnego w matach dezynfekcyjnych. - Jak należy postępować podczas wysokich i niskich temperatur. - Czy można mieszać środki dezynfekcyjne ?

Czytaj dalej
Porady

Jak przygotować się do kontroli ASF - Poprawne korzystanie i obsługa mat dezynfekcyjnych cz. III

Z tej częśći artykułu dowiesz się: - Gdzie umieszczać maty dezynfekcyjne - Jakie są wymogi ministerstwa odnośnie rozmiarów mat dezynfekcyjnych - Co ile dni należy uzupełniać środek dezynfekcyjny w matach.

Czytaj dalej
Porady