Higiena Udoju

Gąbki czyszczące dojarki przewodowe - zachowaj odpowiednią higienę udoju w swoim gospodarstwie

Dojarki mechaniczne w znacznym stopniu usprawniły przemysł mleczarski. Bardzo ważne jest jednak to, aby zachować odpowiednią jakość konserwacji sprzętu dojarskiego. Dojarka przewodowa musi być w specjalistyczny sposób czyszczona po użytkowaniu, tak aby pozyskiwane mleko zachowało najwyższą jakość. Dój mechaniczny w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie uciążliwości pozyskiwania mleka, a także wpływa pozytywnie na jakość otrzymywanego produktu. Dbamy o to, żeby w naszym sklepie znalazły się najwyższej jakości produkty, które umożliwią Ci zachowanie odpowiedniej higieny udoju, ułatwią Ci codzienną pracę i sprawią, że konserwacja sprzętu będzie jedynie formalnością.

Gąbki do dojarek przewodowych

Wszystkie dojarki przewodowe muszą być dokładnie czyszczone po zakończonym udoju. Nie wystarczy jedynie opłukanie zimną oraz ciepłą wodą. Aby zachować jak najlepszą higienę pozyskiwania mleka, ważne jest to, żeby dokładnie wyczyścić wewnętrzne powierzchnie urządzenia. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości gąbki do czyszczenia dojarek, które możesz zakupić w kilku różnych rozmiarach. To oznacza, że doskonale sprawdzą się one w przypadku każdej maszyny. Gąbki są wykonane z pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się odpowiednią gęstością. Wszystko zostało stworzone z myślą o jak najdokładniejszym wyczyszczeniu wewnętrznych powierzchni dojarek przewodowych.

Jak czyścić dojarki przewodowe?

Aby dokładnie wyczyścić dojarkę przewodową, powinieneś użyć nie tylko dobrej gąbki. Ważna w tym przypadku jest także sama woda, której powinieneś użyć w odpowiedniej ilości, aby dokładnie pozbyć się zalegających resztek mleka w maszynie. Najpierw powinieneś spłukać pozostałości zimną wodą, ponieważ gorąca ścina białko, które mogłoby osadzić się na ściankach naczynia. Dopiero później możesz używać do czyszczenia wody o nieco wyższej temperaturze. Do wyczyszczenia możesz potrzebować również odpowiednich środków myjących, które zagwarantują Ci uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów. 

Najpopularniejsze rozmiary gąbek do czyszczenia dojarek przewodowych, wykonanych z pianki poliuretanowej. Gąbki są kluczowym elementem w utrzymaniu higieny dojarek przewodowych. Systematyczne czyszczenie dojarek przy pomocy gąbek, w znaczny sposób wpływa na jakość bakteriologiczną mleka.

Polecamy również: maty dezynfekcyjnematy dezynfekującematy przejazdowematy wjazdowematy antypoślizgowematy do dezynfekcjimoskitiery na wymiarrzep dwustronnykarmnik deratyzacyjnyśrodki odkażające i dezynfekująceodstraszacz zwierząt.

Ta strona używa ciasteczek, więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności