Antypoślizgowe

Maty antypoślizgowe dezynfekcyjne

Maty antypoślizgowe ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość rekomendowane są wszędzie tam gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu kołowego. Dodatkowe wypustki antypoślizgowe, usztywniają konstrukcje i zapobiegają nadmiernemu przemieszczaniu się maty po nawierzchni asfaltowej bądź kostce brukowej. Maty przejazdowe przy wjazdach i wyjazdach to podstawowy element skutecznej bioasekuracji.

Zaleca się, żeby wszelki ruch kołowy odbywał się z jednostajną prędkością nie większą niż 5 km/h. Pojazdy na matach nie powinny hamować, ani z nich ruszać.

Wszystkie maty dezynfekcyjne antypoślizgowe składają się z trzech warstw :

  • Warstwy górnej (wierzchniej) z dzianiny trójwarstwowej bardzo elastycznej i odpornej na rozrywanie, o doskonałych właściwościach hydrofilnych (umożliwiających bez problemowy przepływ środka dezynfekcyjnego), jak i pełniącej funkcje wycieraczki zatrzymującej wszelkie zanieczyszczenia na górnej powierzchni i zapobiegającej przedwczesnej dezaktywacji środka dezynfekcyjnego

  • Warstwy środkowej ( chłonnej) w postaci wymienialnej pianki o optymalnej gęstości i grubości 4 cm. Świetnie gromadzącej i oddającej roztwór środka dezynfekcyjnego.

  • Warstwy dolnej z mocnego wodo i olejoodpornego materiału posiadającego wypustki antypoślizgowe, które zapewniają doskonałe przyleganie maty do podłoża.

Maty są dodatkowo wzmocnione najazdowym materiałem antypoślizgowym , aby w jak największym stopniu uniemożliwić wyciekanie płynu dezynfekcyjnego podczas przejazdu pojazdów.

Posiadamy również maty: dezynfekcyjne (nasączone środkiem Virkon S lub Virex) przejazdowe / wjazdoweodkażająceniecki dezynfekcyjne