Sucha Dezynfekcja

Sucha dezynfekcja

Oferta profilaktycznych środków poprawiających klimat obiektów inwentarskich, redukujących ryzyko występowania chorób zakaźnych, jak i ograniczających wylęganie się larw much.

Sucha dezynfekcja  powinna być zastosowana wszędzie tam, gdzie przebywają zwierzęta hodowlane w dużych skupiskach, czyli w hodowli bydła, koni, świń, owiec oraz kur. Stosowana jest ona do celów weterynaryjnych i zoohigienicznych.

Użycie suchej dezynfekcji zapobiega:

  • namnażaniu się larw much i innych owadów,
  • namnażaniu się wirusów i bakterii,
  • powstawaniu szkodliwego dla zwierząt amoniaku,
  • zawilgoceniu powierzchni,
  • powstawaniu chorób skóry i racic.

Ze względu na to, że sucha dezynfekcja czyli środki, które są rozsypywane na ściółce, wiążą mocznik i nie pozwalają mu się przekształcać w amoniak.  Dzięki temu powietrze w oborze, stajni lub innym miejscu gdzie znajdują się zwierzęta nie jest zanieczyszczone dużą ilością amoniaku, a to powoduje, że znacząco zmniejsza się liczba zachorowań na choroby dróg oddechowych.

Tam gdzie są zwierzęta ściółka zanieczyszczana jest wydalanym przez nie moczem, który przekształca się w amoniak. Ten dostaje się do powietrza i staje się niebezpieczny dla zwierząt. W takich miejscach warto rozsypać suchą dezynfekcję, aby zapobiec produkcji amoniaku w stajniach i oborach.

Sucha dezynfekcja zapobiega rozmnażaniu się larw owadów. Jest to szczególnie ważne w stajniach, gdzie przebywają konie oraz w oborach z krowami. Dzięki suchym środkom dezynfekcyjnym larwy much nie namnażają się i można w dużym stopniu zmniejszyć ich ilość w miejscu, gdzie przybywają zwierzęta.

Tam, gdzie jest dużo zwierząt oraz wilgoć istniej ryzyko powstawania grzybów, pleśni, i różnego rodzaju bakterii, niebezpiecznych dla zdrowia zwierząt. Sucha dezynfekcja skutecznie zapobiega powstawaniu temu zjawiska. Pomaga także zapobiegać chorobom skóry i racic.

Środki służące do suchej dezynfekcji należy wysypywać wszędzie tam, gdzie jest wilgoć lub ryzyko jej powstania. Preparaty te zapobiegają powstawaniu wilgoci i rozprzestrzenianiu się bakterii, które w niej powstają. Sprawdź także pozostałe produkty z działu preparaty dezynfekcyjne.

Środki do dezynfekcji suchej dostępne są w dużych 5, 10, i 25 kilogramowych opakowaniach.

U nas znajdziesz takie produkty jak: mata dezynfekcyjnamata dezynfekującamata przejazdowamata wjazdowamata antypoślizgowamata do dezynfekcjimoskitiery na wymiarrzep do moskitierykarmniki deratyzacyjnevirkon sśrodki dezynfekcyjneodstraszacz zwierzyny.

Ta strona używa ciasteczek, więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności