Mata Dezynfekcyjna

Maty dezynfekcyjne, mata dezynfekcyjna

Jesteśmy firmą, która chętnie wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w konkurencyjnej branży artykułów sprzątających i dezynfekcyjnych. Nie uznajemy żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jakość. To pozwoliło nam opracować i wyprodukować maty dezynfekcyjne, przy wykorzystaniu jedynie najwyżej klasy materiałów. A cena naszych produktów nie jest wygórowana.

W naszej ofercie znajdzie się mata dezynfekcyjna w przystępnej cenie. Naszym klientom proponujemy maty odkażające, ekonomiczne, antypoślizgowe. Produkujemy również maty na wymiar, jak i specjalistyczne maty dla branż, w których bezpieczeństwo bioasekuracyjne i funkcjonalność jest na pierwszym miejscu. Posiadamy największy wybór mat dezynfekcyjnych w Polsce, z pewnością znajdziecie produkt, który spełni wasze oczekiwania i potrzeby.

Mata dezynfekcyjna - dlaczego warto wybrać naszą matę?

Mata dezynfekcyjna, która trafia do klienta, może być użyta od razu po rozpakowaniu. Mata dezynfekująca standard nie wymaga podejmowania dodatkowych działań. Klient nie musi posiadać żadnych niecek czy korytek dezynfekujących. Matę wystarczy położyć na utwardzone podłoże, przy wejściach, wyjściach czy w przejściach do innych budynków inwentarskich. Dzięki temu każda osoba, która znajdzie się na danym terenie, nie będzie roznosić bakterii, pasożytów oraz wirusów.

Maty standard są optymalnym wyborem dla każdego klienta. Stosunek jakości wykonania tych produktów do ich ceny jest wysoce zadowalający. Maty dezynfekujące do ruchu pieszego umieszczane przy wejściach i wyjściach do budynków inwentarskich, są kluczowym elementem skutecznej bioasekuracji. Nasączając maty środkami dezynfekcyjnymi takimi jak Virkon czy Virex w znaczącym stopniu ograniczymy ryzyko, przedostania się groźnych, chorób wirusów (ASF, ptasia grypa), bakterii i grzybów na teren chlewni, obór, kurników czy ferm.

Mata dezynfekcyjna dla trzody - należy ją ułożyć tuż przy wejściu do budynku lub pomiędzy pomieszczeniami inwentarskimi, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że każdy pracownik fermy czy zwierzę hodowlane nie będzie mieć możliwości ominięcia maty, co w znacznym stopniu ograniczy rozprzestrzenianie groźnych chorób i zapewni jej właściwe funkcjonowanie. Nasza mata dezynfekcyjna do chlewni spełnia wszystkie obecne wymogi weterynaryjne i z niebywałą łatwością można dopasować ją do większości rozmiarów drzwi inwentarskich. W wypadku niestandardowych rozmiarów prosimy o kontakt w celu uszycia maty dezynfekcyjnej pod wymiar.

Jeśli jesteś hodowcą trzody chlewnej, z pewnością na samo hasło ASF przechodzą Cię dreszcze. Ułóż matę dezynfekcyjną ASF przed wejściami do chlewni oraz przy wjazdach na teren swojego gospodarstwa, a będziesz mieć pewność, że groźne wirusy nie przedostaną się nawet przez bramę. W naszej ofercie znajduje się mata dezynfekcyjna do obory o wielu rozmiarach (np 100x100, 120x100) , kolorach, grubości wkładu chłonnego i wykonania warstwy dolnej. Mata dezynfekcyjna może stanowić więc nie tylko element ochronny, ale jednocześnie będzie estetycznym dodatkiem, który pomoże Ci w dbaniu o czystość oraz bezpieczeństwo.

Budowa mat dezynfekcyjnych

Nasza mata dezynfekująca charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Dbamy o to, aby proponować naszym klientom tylko te produkty, które są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Wszystkie maty dezynfekujące standard, które oferuje nasza firma, składają się z trzech warstw:

  • Warstwy górnej (wierzchniej), wykonanej z dzianiny trójwarstwowej, bardzo elastycznej i odpornej na rozrywanie. Charakteryzuje się ona idealnymi właściwościami hydrofilnymi, które umożliwiają przepływ środka dezynfekującego. Warstwa ta pełni również funkcję wycieraczki, której zadaniem jest zatrzymanie zanieczyszczeń na górnej powierzchni. Zapobiega ona także przedwczesnej dezaktywacji środka dezynfekującego.
  • Warstwy środkowej (chłonnej) w postaci wymienialnej pianki o optymalnej gęstości i grubości 4 cm. Świetnie gromadzącej i oddającej roztwór środka dezynfekującego.
  • Warstwy dolnej, która przygotowana została ze sztywnego, bardzo wytrzymałego materiału. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na przetarcia, rozdarcia i działania mechaniczne. Co więcej, ta część maty posiada właściwości wodo i olejoodporne. Dzięki temu użyty płyn dezynfekujący zostaje całkowicie zatrzymany wewnątrz maty.

Jesteśmy profesjonalistami, jeśli nie jesteście pewni, jakiego rodzaju matę potrzebujecie, to nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie wasze pytania, i doradzą wybór maty w stosunku do celu przeznaczenia. Z nami przejdziecie każdą kontrolę ASF! Realizujemy każde zamówienie najszybciej, jak jest to możliwe, 95% naszych paczek trafia do klientów następnego dnia roboczego.

Polecamy również maty przejazdowewjazdoweantypoślizgoweodkażające, moskitiery na wymiar i rzep dwustronny, jak również karmnik deratyzacyjny, maty dezynfekcyjne EKO, czy odstraszacz zwierząt

Wysyłamy Nasze produkty na terenie całego kraju (np. Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Jaworzno, Słupsk, Jastrzębie Zdrój, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Siedlce, Mysłowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Piła, Inowrocław).

Maty dezynfekujące od Dezenfex

Ostatni czas pokazał nam wszystkim jak niebezpieczne są wirusy i bakterie i jak ważne jest dbanie o higienę na wielu płaszczyznach naszego życia. Szkodliwe drobnoustroje, które przenoszą się szybko i łatwo stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Jednym ze sposobów walki z nimi jest stosowanie mat dezynfekujących.

Gdzie powinno się stosować maty dezynfekcyjne

Maty do dezynfekcji używane są przede wszystkim w miejscach związanych z produkcją, przetwarzaniem czy przechowywaniem żywności. To one zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii, wirusów i grzybów tam, gdzie przebywają zwierzęta hodowlane, czyli w kurnikach, chlewach czy oborach. Warto też pamiętać o nich w przestrzeniach gdzie leczy się zwierzęta lub je utylizuje czy przerabia. To niezwykle istotne także wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko rozwoju epidemii, a maty do dezynfekcji rozkłada się wokół skażonych terenów. W Polsce maty do dezynfekcji chronią przed roznoszeniem się głównie ptasiej grypy i afrykańskiego pomoru świń.

Maty dezynfekcyjne znajdują też szerokie zastosowanie w branży kosmetycznej, fabrykach leków, laboratoriach, szklarniach czy na przejściach granicznych. W czasach pandemii Covid 19 maty do dezynfekcji znaleźć można też w szkołach, biurach, szpitalach, przychodniach, a niekiedy nawet w domach prywatnych.

Jak działają maty dezynfekujące

Wyróżnia się następujące rodzaje mat:

Maty do dezynfekcji złożone są z pianki poliuretanowej, którą nasącza się preparatem dezynfekcyjnym, a obszyta jest specjalnym, wytrzymałym materiałem, który zapobiega szybkiemu jej zużyciu i uszkodzeniu. Ważne są też gumowe wykończenia, co czyni matę jeszcze trwalszą i odporną na intensywne użytkowanie. Środek dezynfekcyjny, w momencie najechania na matę kołami pojazdu lub wejścia na nią butami, prowadzi do zniszczenia drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych na nich obecnych. Maty dezynfekcyjne powinny być dostosowane do warunków w jakich mają być wykorzystywane.

Jak wybrać odpowiednie maty do dezynfekcji

Nasz sklep specjalizuje się w produkcji i dystrybucji mat odkażających. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło opracować najwyższej jakości maty do dezynfekcji w konkurencyjnych cenach. Stając przed wyborem zakupu właściwej maty, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów: Gdzie będą stosowane, czy wewnątrz czy na zewnątrz, czy przejeżdżać będą przez nie pojazdy czy tylko przechodzić ludzie. Odpowiedni rozmiar maty - ma ona być skuteczna i praktyczna, nie może utrudniać ruchu

Utrzymanie maty w czystości - o matę powinno się odpowiednio dbać, zgodnie z instrukcją jej użytkowania, tak by nie była brudna (czyli sama nie gromadziła wirusów i bakterii) oraz by nie skończył się w niej niespodziewanie płyn do dezynfekcji. Szeroki wybór mat to gwarancja bezpieczeństwa i higieny, które są niezwykle ważne w obecnych czasach, a doświadczenie i wysokiej klasy produkty to to co nas wyróżnia.

Ta strona używa ciasteczek, więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności