- -34,00 zł
Jodosol 5 KG - Preparat dezynfekcyjny na bazie jodoforu
Produkt bakteriobójczy i grzybobójczy przeznaczony
- Do codziennego mycia i dezynfekcji, między wstawieniami piskląt oraz do mycia powierzchni
- Dla transportu weterynaryjnego
- Do Dezynfekcji pomieszczeń w których znajdują się zwierzęta
- Dla Zakładów przetwórstwa spożywczego
- Aplikacja środka: pianowanie i metoda ręczna
- Nie jest korozyjny
- Skład: kwas ortofosforowy, jod
SKŁAD:
JODOSOL jest produktem biobójczym, zawierającym w swym składzie jako substancje czynne:
- Jod (zaw.2,2g/100g produktu)
- N-(-3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3-diamina (diamina) (zaw. 0,08g/100g produktu )
WŁAŚCIWOŚCI BIOBÓJCZE:
- W stężeniu 2%, w temperaturze 20°C, czas kontaktu minimum 5 minut wobec bakterii i 15 minut wobec grzybów w obszarze w zakładach przemysłu spożywczego.
- W stężeniu 0,3%, w temperaturze 10°C, czas kontaktu minimum 30 minut wobec bakterii i grzybów w obszarze transportu.
ZASTOSOWANIE:
- Dla zakładów przetwórstwa spożywczego do mycia i dezynfekcji powierzchni kontaktujących się z żywnością.
- Transportu weterynaryjnego
- Dezynfekcji pomieszczeń w których znajdują się zwierzęta
SPOSÓB UŻYCIA:
Produkt jest przeznaczony do nakładania na powierzchnie w postaci piany jak i do stosowania metodą ręczną.
JODOSOL stosuj do codziennego mycia i dezynfekcji, między wstawieniami piskląt oraz do mycia powierzchni:
- W pomieszczeniach, w których znajdują się zwierzęta – wodny roztwór 0,3%, w temperaturze 10°C i czasie kontaktu 30 minut wobec bakterii i grzybów, w ilości 200ml/m2.
- Sprzęt codziennego użytku, mający kontakt z żywnością – roztwór 2%, w temperaturze 20°C i czasie kontaktu 5 minut wobec, bakterii i 15 minut wobec grzybów.
- Powierzchnie porowate i drewniane w pomieszczeniach, w których znajdują się zwierzęta – roztwór 0,3%, w temperaturze 10°C i czasie kontaktu 30 minut wobec bakterii i grzybów, w ilości 500 ml/m2.
- Środki transportu zwierząt – roztwór 3%, w temperaturze 10°C i czasie kontaktu 30 minut wobec bakterii i grzybów, w ilość 500 ml/m2.
- Korytka i poidła należy raz w tygodniu po mechanicznym oczyszczaniu przemyć 3% roztworem.
Po zakończonym procesie dezynfekcji powierzchnie mające kontakt z żywnością należy spłukać wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi.
Zmiana barwy roztworu wskazuje na konieczność sporządzenia nowego roztworu. Nie przekraczać temperatury roztworu powyżej 45 stopni Celsjusza.
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu.
W przypadku narażenia drogą oddechową należy poszkodowanego wyprowadzić na świeże powietrze. Zapewnić spokój. Chronić przed utratą ciepła. Wysiłek może wyzwolić obrzęk płuc. Jeśli objawy zatrucia nie ustępują należy zapewnić poszkodowanemu pomoc lekarską. W razie duszności podawać tlen.
W przypadku kontaktu ze skórą należy natychmiast zdjąć zanieczyszczoną odzież i przemywać ciało dużą ilością wody. W razie wystąpienia zmian skórnych zasięgnąć porady lekarskiej.
W przypadku bezpośredniego kontaktu płynu z oczami należy natychmiast przemywać je bieżącą wodą przez minimum 15 minut przy rozchylonych powiekach. Usunąć szkła kontaktowe jeżeli to możliwe, kontynuować płukanie. Zapewnić natychmiastową pomoc lekarską. Osoby narażane na skażenie oczu powinny być pouczone o konieczności i sposobie natychmiastowego płukania oczu.
W razie połknięcia przepłukać usta oraz obficie popić wodą. Nie należy powodować wymiotów ani podawać poszkodowanemu środków zobojętniających. Natychmiast zapewnić poszkodowanemu pomoc lekarską. Jeżeli to możliwe należy pokazać lekarzowi pojemnik lub etykietę.