Jak pozbyć się kun? Skuteczne metody odstraszania kun

Kuna to jeden z najczęściej spotykanych intruzów buszujących na strychach, poddaszach domów czy w budynkach gospodarczych. Ich sposobem dostania się do naszej przestrzeni jest wybieranie wąskich szczelin w budynkach oraz wspinanie się po ścianach.

Czytaj dalej

Czy odstraszacze dla zwierząt są skuteczne?

Szkodniki w ogrodzie lub domu to coraz częstszy problem ludzi mieszkających na obrzeżach miast czy na wsiach. Na nasze posesje dostają się kuny, myszy, krety, nornice i wiele innych gryzoni, które powodują nie tylko szkody w budynkach, ale często atakują również zwierzęta hodowlane.

Czytaj dalej

Na czym polega skuteczna deratyzacja – zalety i skuteczne sposoby wykonania deratyzacji

Nieproszonych gości nie lubi chyba nikt. Zwłaszcza, jeśli w gości przychodzą gryzonie, powodujące wymierne straty – w naszym ogrodzie, domu czy firmie. Dlatego w takiej sytuacji potrzebne są zdecydowane działania. Skuteczne pozbycie się myszy czy szczurów na własną rękę to zadanie niemal niewykonalne. Wynajęcie fachowców będzie lepszym pomysłem pod każdym względem.

Czytaj dalej

Jak pozbyć się nornic z ogrodu?

Każdy zapalony ogrodnik wie, że aby cieszyć się pięknymi kwiatami, dorodnymi warzywami i okazałymi owocami w naszym ogrodzie – trzeba włożyć w to sporo pracy. Tym trudniej jest zadbać o plony, gdy nasze prace sabotowane są przez intruzów, na przykład myszy, krety czy nornice.

Czytaj dalej

Kokcydioza - jak się przed nią chronić?

Kokcydioza jest powszechną chorobą pasożytniczą dotykającą układ pokarmowy wielu zwierząt, dlatego warto pochylić się nad kwestią profilaktyki i szybkiego leczenia, dzięki czemu uda się ochronić każdą hodowlę.

Czytaj dalej

Jaką moskitierę wybrać do domu?

Wiosną i latem chcemy korzystać ze wspaniałej pogody nie tylko na zewnątrz ale też pozostając w domu. Niestety, oprócz słońca i świeżego powietrza dostają się do naszych domów również uciążliwi i niechciani goście - muchy, komary i inne insekty, warto więc zapobiec ich wtargnięciu.

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Człowiek Jako wektor wirusa ASF VIII

Poniższa część artykułu porusza następujące tematy: Procedury i wymogi bioasekuracyjne związane z osobami procującymi przy trzodzie chlewnej. Procedury i wymogi związane z odzieżą ochronną, środkami do higieny oraz narzędziami. Formalne zakazy i ograniczenia związane z polowaniami na dziki.

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Zabezpieczenie wybiegu i budynków gospodarstwa przy hodowli trzody chlewnej VII

Poniższa część artykułu porusza następujące tematy: - Formalne wymogi ministerstwa odnośnie do zabezpieczenia wybiegu dla trzody. - W jaki sposób zabezpieczyć budynki inwentarskie, w których utrzymywana jest trzoda chlewna. - Jakie dodatkowe działania można podjąć, żeby wspomóc bioasekuracje w gospodarstwie. - Czy można utrzymywać świnie w jednym pomieszczeniu razem z innymi zwierzętami kopytnymi? - Stosowanie zasady " Całe pomieszczeniu puste, całe pomieszczenie pełne".

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Zabezpieczenie Paszy VI

Poniższa część artykułu porusza następujące tematy: - W jaki sposób powinna być zabezpieczona pasza. - Przechowywanie paszy w silosach i pomieszczeniach - O co należy dbać przy przechowywaniu paszy. - Wpływ gryzoni na bioasekuracje na terenie gospodarstwa - Nakazy i zakazy przy karmieniu zwierząt,

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Podział gospodarstwa na strefę czarną i białą V

Z poniżej części artykułu dowiecie się: - Jaka jest różnica pomiędzy strefą czarną i białą. - O co należy zadbać przy wyznaczeniu wyżej wymienionych stref. - Czym jest "Śluza Dezynfekcyjna"

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Wpływ czynników atmosferycznych i środowiskowych na maty dezynfekcyjne cz. IV

Z poniżej części artykułu dowiecie się: - W jaki sposób czynniki pogodowo-środowiskowe wpływają na poziom środków dezynfekcyjnych w matach dezynfekcyjnych. - Co należy zrobić podczas opadów deszczu, śniegu czy gradu, żeby zapobiec rozcieńczeniu się środka dezynfekcyjnego w matach dezynfekcyjnych. - Jak należy postępować podczas wysokich i niskich temperatur. - Czy można mieszać środki dezynfekcyjne ?

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Poprawne korzystanie i obsługa mat dezynfekcyjnych cz. III

Z tej częśći artykułu dowiesz się: - Gdzie umieszczać maty dezynfekcyjne - Jakie są wymogi ministerstwa odnośnie rozmiarów mat dezynfekcyjnych - Co ile dni należy uzupełniać środek dezynfekcyjny w matach.

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Prowadzenie Rejestrów i Spisów cz. II

Z tej części artykułu dowiesz się : Jakiego rodzaju rejestry należy prowadzić zgodnie z wymogami bioasekuracyjnymi. W jaki sposób zmniejszyć potencjalne ryzyko przedostania się wirusa ASF na teren gospodarstwa. Dlaczego nie kupować świń z niepewnych źródeł.

Czytaj dalej

Jak wybrać mate przejazdową?

W poniższym artykule przedstawimy państwu, na co zwracać uwaga i czym się kierować przy wyborze mat przejazdowych.- Jaka jest rola mat dezynfekcyjnych przejazdowych ?- Jakie są wymogi ministerstwa odnośnie do mat przejazdowych.- W jaki sposób należy korzystać z mat przejazdowych?- Przykłady stosowania mat przejazdowych w stosunku do pojazdów wjeżdżających na teren gospodarstwa czy stref produkcyjnych.- Jak dobrać mat przejazdową w stosunku do podłoża, na którym zostanie umieszczona.

Czytaj dalej

Jak wybrać matę dezynfekcyjną dla ruchu pieszego i lekkiego ruchu kołowego ?

W poniższym artykule postaramy się państwu przedstawić jakie czynniki i wymogi należy wziąć pod uwagę przy wyborze mat dezynfekujących: - Do chlewni - Do obór i ferm drobiu - Do szklarni i magazynów żywności

Czytaj dalej

Jak przygotować się do kontroli ASF - Wstęp I

Artykuł odpowiada na pytania, jakie wymogi należy spełnić podczas kontroli ASF oraz opisuję kluczowe zagadnienia związane z skuteczną bioasekuracje w gospodarstwach rolnych czy strefach produkcyjnych.

Czytaj dalej

Instrukcja prawidłowego użytkowania i obsługi mat dezynfekcyjnych

Z poniższego artykułu dowiecie się: Gdzie umieszczać maty dezynfekcyjne. W jaki sposób użytkować zarówno maty przejściowe, jak i maty przejazdowe. Jaka ilość roztworu środka dezynfekcyjnego potrzebujecie do nasączenia maty dezynfekcyjnej, w stosunku do jej rozmiaru. Co ile dni należy uzupełniać środek dezynfekcyjny. W jaki sposób warunki atmosferyczne wpływają na matę i środek dezynfekcyjny.

Czytaj dalej

Ta strona używa ciasteczek, więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności